Novinky

Solárny bicykel s nulovou spotrebou

Solárny bicykel s nulovou spotrebou Predtým boli nabíjateľné bicykle, ktoré sa nabíjali otáčaním kolies, potom sa objavili vymeniteľné batérie. Teraz je tu nový solárny bicykel, Solar Bike. Toto je nový pohľad na elektrické bicykle, tento nový bicykel sa prezentuje ako trvalá alternatíva k elektrickému bicyklu.

Čítajte viac...

Na Žilinskej univerzite vymysleli vykurovanie zadarmo

Na Žilinskej univerzite vymysleli vykurovanie zadarmo Prvé miesto a ocenenie Startup Awards 2014 v kategórii Science získali dvaja autori za projekt Zemný akumulátor tepla Ing. Michal Gottwald a Ing. René Krivošík z Výskumného centra Žilinskej univerzity. Zemný akumulátor tepla funguje ako energetická banka pre celý dom.

Čítajte viac...

Indovia spustili najväčšiu fotovoltaickú elektráreň na svete a 605 MW solárny komplex

Indický štát Gujarat minulý týždeň uviedol do prevádzky novú najväčšiu fotovoltaickú elektráreň na svete Charanka a celý nový komplex fotovoltaických elektrární Gujarat Solar Park pozostávajúci z pätnástich elektrární.

Čítajte viac...

Japonci odoslali bezdrôtovo 1.8 kW elektrickej energie

Japonská vesmírna agentúra JAXA úspešne demonštrovala bezdrôtové odosielanie elektrickej energie, pričom prenášala 1.8 kW. JAXA o tom informovala tento týždeň, experiment bol zrealizovaný v nedeľu.

Čítajte viac...

Škóti budú šetriť energiu z premenlivých zdrojov vo vodíku

Škótske mesto Fife v spolupráci s japonskou spoločnosťou Toshiba bude v nasledujúcich rokoch testovať ukladanie elektrickej energie vygenerovanej premenlivými zdrojmi v podobe vodíka. Informovala o tom Toshiba.

Čítajte viac...

Prihlásenie