Späť

Solárny bicykel s nulovou spotrebou

Predtým boli nabíjateľné bicykle, ktoré sa nabíjali otáčaním kolies, potom sa objavili vymeniteľné batérie. Teraz je tu nový solárny bicykel, Solar Bike. Toto je nový pohľad na elektrické bicykle, tento nový bicykel sa prezentuje ako trvalá alternatíva k elektrickému bicyklu.

Solárny bicykel s nulovou spotrebou

Kým elektromobil alebo štandardný elektrobicykel potrebujú na svoje nabitie energiu prostredníctvom externého portu, nový solárny bicykel "Solar Bike", má batériu, ktorá je priamo nabíjaná slnečnou energiou, a preto je jeho prevádzka bez nákladov. Vďaka využitiu solárnej energie, je jeho rýchlosť stála. Rýchlosť sa ľubovoľne mení z 25 km/h až na maximálne 50 km/h.
Solárne články sú umiestnené po oboch stranách kolies. Energia na nabíjanie namontovaných batérií sa z nich získava vtedy, keď je bicykel odstavený. Počas pohybu sa energia získava nielen zo solárnych článkov, ale aj z tvarovaných termosiek umiestnených na ráme bicykla.
Solar Bike je bez prevádzkových nákladov na energiu, pretože má zabudovanú batériu, ktorá je nabíjaná solárnou energiou.
Počas jazdy nie sú kolesá smerované priamo na slnečné lúče, preto absorbovania slnečnej energie je viacmenej skomplikovaná.
Kapacita batérie solárneho bicykla Solar Bike vydrží 70km a slnečné články vzhľadom na optimalizovanú konštrukciu tienenia poskytujú ďalších 2 až 25 km/deň (v závislosti na počte slnečných hodín).

zdroj: http://www.solarnews.sk/

Prihlásenie